Spor yapmanın hem çocuklar hem de yetişkinler için ne kadar faydalı olduğu artık tüm toplumca bilinen bir gerçek. Voleybol özellikle çocukların bedensel gelişimleri için diğer birçok spordan daha fazla yarar sağlıyor zira voleybol diğer spor dallarının sağladığı faydaların yanı sıra çocukların vücudunun esneklik kazanmasına da yardımcı oluyor.  Paylaşmak, mücadele etmek, engeller karşısında pes etmemek, düşünce yeniden ayağa kalkabilmek; voleybol sporu aracılığı ile bir gence öğretilebilecek en değerli davranışlardır

Ekip ve Koçlar
Voleybol okullarımızda görev yapan koç kadrosu, Gazi İhtisas’ı farklı kılan en önemli özelliklerin başında gelir Türkiye’ nin önde gelen okullarında eğitim gören koçlarımız, eğiticilik yönlerinin yanı sıra öğrencilerimiz için örnek ablalardır.

Kulüp Takımlarımız
Voleybol okullarımızda eğitim gören başarılı öğrenciler, koçların değerlendirmeleri doğrultusunda kulüp takımlarında lisanslı olarak oynama hakkı kazanırlar.

Voleybol Kampları
Sezon boyunca voleybol antrenmanlarına katılan öğrenciler, performansları göz önüne alınarak, sömestir ve yaz dönemlerinde gerçekleşen voleybol kamplarına ve turnuvalara davet edilirler. Takım oyuncularının belirlendiği ve kadroların şekillendiği bu kamplarda sporcular kondisyon, teknik ve taktik antrenmanlarla eksiklerini giderme fırsatı bulurlar.